Accident pe Dunăre. O navă sub pavilion tanzanian a lovit un ponton ce aparține Ministerului român de Interne. Nu au fost înregistrate victime
Accident pe Dunăre. O navă sub pavilion tanzanian a lovit ieri un ponton ce aparține Ministerului român de Interne, ancorat la kilometrul 45 în localitatea Chilia.
În urma coliziunii nu au fost înregistrate victime, dar a fost avariat atât pontonul, cât și o şalupă ce aparţine Poliției de Frontieră, abia intrată în serviciul operativ.
Bordul ambarcațiunii a fost avariat, iar un element de rezistență al acesteia a fost găurit. Şalupa nu este însă în pericol de scufundare.
Poliția și capitănia zonală Tulcea fac anchete pentru a stabili împrejurările în care s-a produs incidentul.

