Accident între un tramvai și un autobuz în Pasajul Victoriei. Cinci persoane au ajuns la spital
Circulaţia tramvaielor de pe linia 1 şi a autobuzelor de pe linia 182 este temporar deviată din cauza unei tamponări care a avut loc în Pasajul Victoriei, iar în urma impactului mai multe persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, a anunţat vineri Societatea de Transport Bucureşti (STB).
Un accident grav s-a produs vineri seară, în jurul orei 17:45, în Pasajul Victoriei din București, unde un tramvai și un autobuz ale Societății de Transport București (STB) s-au ciocnit în plin, pe sensul de mers către strada Doctor Felix.
La data de 17 octombrie a.c., în jurul orei 17:45, Brigada Rutieră a fost sesizată prin apel 112, cu privire la faptul că în Pasajul Victoriei s-a produs un accident de circulație, în care au fost implicate două vehicule din cadrul STB.
Din informațiile preliminare, conducătorul unui tramvai care se deplasa în Pasajul Victoriei, către str. Doctor Felix, a intrat în coliziune cu un autobuz care se deplasa în aceeași direcție.
La acest moment, mai multe persoane primesc îngrijiri medicale la fața locului, patru dintre acestea fiind transportate la spital pentru îngrijiri de specialitate.
Ambii conducători de vehicule au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatul indicat fiind zero.
Au fost aplicate restricții de circulație în Pasajul Victoriei, sensul catre str. Doctor Felix.
În continuare, polițiștii Brigăzii Rutiere efectuează cercetări în vederea stabilirii cu exactitate a cauzelor și împrejurărilor în care s-a produs accidentul rutier.

