Accident între un microbuz și un autoturism în județul Sibiu. A fost plan roșu de intervenție

18 November 2025, 07:47 (actualizat 18 November 2025, 09:03)

A fost plan roșu de interventie în județul Sibiu în urma unui accident rutier produs în localitatea Veștem, unde s-au ciocnit un microbuz și un autoturism.

ACTUALIZARE Şase femei au fost transportate la Unitatea de Primiri Urgenţe a Spitalului Clinic Judeţean din Sibiu, fiind rănite în accidentul produs marţi dimineaţă pe DN1, la Veştem, între un microbuz şi un autoturism, a anunţat Inspectoratul pentru Situaţii de Urgenţă (ISU) Sibiu,

Planul Roşu de Intervenţie fiind dezactivat.

“Planul Roşu de intervenţie a fost dezactivat. În urma evaluării medicale, 6 persoane au nevoie de asistenţă medicală, celelalte 6 persoane implicate în accident au refuzat transportul la spital. Sunt transportate spre UPU Sibiu 6 femei cu vârste cuprinse între 42 şi 56 de ani cu traumatisme uşoare, contuzii şi escoriaţii, toate fiind conştiente”, a precizat purtătoarea de cuvânt a ISU Sibiu, Andreea Ştefan.

Trafic îngreunat pe sensul de mers Tălmaciu-Sibiu, informează Poliţia.

__________________________________________________

Din primele informatii informații, în evenimentul rutier sunt implicate 12 persoane, 11 în microbuz si una în autoturism. Toate persoanele s-au autoevacuat, fiind evaluate medical la faţa locului.

Traficul este îngreunat pe sensul de mers Tălmaciu – Sibiu

Au fost alocate 1 echipaj de stingere, 1 descarcerare, 1 autospecială pentru transport victime multiple, 3 ambulanțe SMURD și 2 ambulanțe SAJ. Misiunea este încă în dinamică.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite