Percheziții în Timiș, într-un dosar de braconaj și uz de armă fără drept. Doi polițiști și un medic stomatolog, vizați de anchetatori

26 June 2026, 12:38 (actualizat 26 June 2026, 12:39)

13 percheziții în Timiș, în această dimineață, într-un dosar de braconaj și uz de armă fără drept. Se pare că printre cei vizați de anchetatori sunt doi polițiști și un medic stomatolog. Aceștia sunt cercetați, alături de alte persoane, fiind suspectați că ar fi împușcat animale sălbatice cu arme de vânătoare pe care le-ar deține ilegal.

Potrivit anchetatorilor, după ce animalele erau împușcate, acestea ar fi fost tranșate la o fermă din Jebel.

Polițiștii din cadrul IPJ Timiș, sub coordonarea procurorului din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Timișoara, au descins la locuințele suspecților și la ferma din Jebel.

Șapte persoane urmează să fie duse la audieri în acest dosar.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă