Clădire istorică din județul Argeș, mistuită de flăcări. Incendiul ar fi pornit de la un foc făcut înăuntru
O clădire istorică din județul Argeș a fost mistuită de flăcări noaptea trecută. Au ars peste 300 de metri pătrați, iar o parte din acoperiș s-a prăbușit.
Pompierii s-au luptat mai bine de opt ore cu flăcările.
Din primele cercetări, incendiul ar fi pornit de la un foc făcut înăuntru.
Vila a fost construită la începutul anilor 1920 de amiralul Dan Zaharia, ofițer de elită în Marina Regală. În perioada comunistă a fost naționalizată și transformată în tabără școlară. A revenit apoi moștenitorilor, însă aceștia nu au restaurat-o.

