Cea mai mare campanie umanitară din România. Mii de oameni încearcă să o salveze pe Andreea, care are formă rară şi agresivă de cancer
Andreea Anita are 27 de ani și trăiește cea mai grea luptă a vieții ei. Tânăra din Fălticeni suferă de o formă rară și extrem de agresivă de cancer, iar singura ei șansă este un tratament costisitor în străinătate. Pentru salvarea ei, în România este în desfășurare una dintre cele mai mari campanii umanitare din ultimii ani. În doar cinci zile, oameni cu suflet mare au donat deja 1,7 milioane de dolari, însă mai sunt necesari încă 600.000 de dolari pentru ca Andreea să poată fi salvată.
Are doar 27 de ani, dar poartă o luptă cu o formă rară și agresivă de boală, cancer sinovial, de mai bine de un deceniu. Este povestea Andreei Anita, o tânără care, de la 16 ani, își trăiește viața între spitale, tratamente și speranță. Cu toate acestea, nu a renunțat.
Citește și TVR susține cea mai mare campanie umanitară din România pentru salvarea Andreei Anița
A continuat să spere, să lupte, să creadă că poate învinge. Singura șansă la viață a Andreei este un tratament revoluționar numit TECELRA, disponibil exclusiv în Statele Unite ale Americii.

Din dorința de a o ajuta, o mobilizare impresionantă a pornit din România. Preotul Alexandru Lungu, din Fălticeni, împreună cu Asociația „Aripi pe pământ”, a polițistului Daniel Ceclan, desemnat „Omul Anului 2025″ în cadrul Galei difuzate pe TVR 1, au lansat una dintre cele mai mari campanii umanitare din țară.
În doar 6 zile de la începutul campaniei, sute de mii de oameni au răspuns apelului. S-au strâns deja 1.700.000 de dolari. O sumă uriașă, dar lupta nu s-a încheiat. Mai lipsesc 600.000 de dolari care, pentru Andreea, pot face diferența dintre viață și moarte.
Televiziunea Română se alătură acestei lupte, într-un efort comun de a-i oferi șansa la viață pe care o merită. Orice sumă donată va contribui la salvarea vieţii sale. Împreună putem face imposibilul posibil.

