Președintele Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi, a revenit asupra intenției de demisie

22 December 2025, 13:42 (actualizat 22 December 2025, 15:11)

Președintele Consiliului Județean Constanța, Florin Mitroi, nu mai demisionează din funcție. Decizia vine la câteva zile după ce a anunțat că este limitat, îngrădit și presat constant și nu își poate duce la îndeplinire proiectele.

Astăzi, luni, 22 decembrie, Florin Mitroi a transmis că a revenit asupra deciziei pentru că are garanția că proiectele începute vor fi finalizate.

Vineri, premierul Ilie Bolojan a fost în vizită la Constanța și a avut o ședință de două ore, cu ușile închise, cu primarii PNL din județ. Atunci, premierul a transmis că este importantă stabilitatea politică și administrativă, iar în ianuarie va fi anunțată conducerea organizației PNL Constanța, după ce și președintele organizației a demisionat.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite