Doi bărbaţi din Bistrița au fost reţinuţi după ce au ridicat un colet cu arme letale venit din Spania
Doi bărbați din localitatea bistriţeană Strâmba au comandat din Spania două arme letale si un dispozitiv pentru vedere pe timp de noapte.
Coletul a ajuns la ei prin intemediul unei firme de curierat. Când au intrat în posesia armelor, polițiștii i-au oprit și i-au reținut pentru 24 de ore.
Unul dintre ei a încercat să fugă. Cei doi sunt cercetați acum pentru contrabandă și nerespectarea regimului armelor și al munițiilor.
Bărbații, de 36 și 46 de ani, vor fi prezentați magistraților cu propunere de arestare preventivă.

