Scurgeri de gaze într-un bloc din Alba Iulia. Un bărbat, găsit mort în apartament
Un bărbat a fost găsit mort într-un apartament, după ce locatarii unui bloc din Alba Iulia au simțit miros puternic de gaz pe casa scării.
Alimentarea cu gaze a fost oprită imediat, iar pompierii au constatat că mirosul venea dintr-o locuință de la parter, unde nu răspundea nimeni.
Au forțat intrarea în apartament, unde au găsit un bărbat de aproximativ 45 de ani, fără suflare. Polițiștii nu au găsit semne de violență sau de moarte suspectă, în acest caz.
Cercetările vor stabili dacă este vorba despre sinucidere sau un deces din cauze naturale.

