“Nostalgia”, pe ritmuri retro și disco, la Mamaia. TVR, partener media al festivalului
Nordul staţiunii Mamaia a devenit centrul distracţiei de pe litoral. Festivalul “Nostalgia” a atras, cu muzica retro şi disco, mii de petrecăreţi care au dansat pe nisip, sub clar de lună. Muzica şi decorurile i-au făcut pe participanţi să se simtă ca în vremurile în care erau adolescenţi. Petrecerea continuă şi la noapte, iar Televiziunea Română este partener media al evenimentului.
Melodiile celebre din anii ’90 și 2000 au răsunat în nordul stațiunii Mamaia, la festivalul Nostalgia.
Mii de turiști din țară și de peste hotare s-au distrat sub clar de lună.
Unii petrecăreți au renunțat la încălțăminte și au dansat desculți pe nisip.
Festivalul Nostalgia a unit, pe litoral, trecutul cu prezentul, prin muzică și decoruri retro.
Universul Nostalgia a creat emoții în rândul celor care i-au trecut pragul. Băncile din sălile de curs de odinioară, calculatoarele vechi și jocurile mecanice – toate și-au găsit locul pe plajă.
O tânără care se căsătorește peste câteva zile a vrut să-și aducă aminte de copilărie și a petrecut seara burlăcițelor la festival.
Festivalul continuă, cu surprize și dans în sincron, pe nisip.

