Peste 60 de maşini retro participă în acest weekend la o paradă în centrul staţiunii Covasna
Peste 60 de maşini retro participă în acest weekend la o paradă în centrul staţiunii Covasna.
E un prilej pentru pasionaţii mărcii germane Trabant să se relaxeze câteva zile în natură, împreună cu familiile şi prietenii.
Reuniunea trabantiştilor e deja o tradiţie ajunsă la a 16-a ediţie.
Anul acesta, colecţionarii şi-au dat întâlnire în Valea Zânelor dar vor putea fi zăriţi şi în centrul oraşului Covasna într-o expoziţie plină de pasiune, nostalgie și distracție.
Proprietarii de Trabant se mândresc cu maşinile lor şi în acelaşi timp împărtăşesc metode de refacere şi conservare ale preţioaselor bunuri pe patru roţi.
Trabantul a devenit o mașină de colecție pentru amatorii de automobile istorice.
A fost produs în Republica Democrată Germană, în perioada 1957 – 1991.

