Dosar penal pentru distrugere din culpă după incendiul de la Palatul Administrativ din Reșița
Potrivit primelor date strânse de ISU Semenic, focul ar fi izbucnit din cauza unor lucrări de întreținere executate necorespunzător la casa liftului.
În incendiul care a cuprins în urmă cu câteva zile partea superioară a clădirii Palatului Administrativ din Reșița a fost distrusă o anexă aflată pe acoperiș, în care se aflau echipamente de emisie-recepție, precum și structura din lemn a acoperișului.
Procurorii au deschis un dosar penal pentru distrugere din culpă, iar conducerea Consiliului Județean Caraș-Severin, instituție în proprietatea căreia se află imobilul, a anunțat că va efectua lucrările de reparații.
Cheltuielile vor fi recuperate în instanță de la cei care au greșit.

