Berăria H, închisă de ANPC, imediat după concertul Gipsy Kings
Inspectorii ANPC închid celebra berărie din Parcul Herăstrău. Lacătul se va pune la miezul nopţii, imediat după ce se încheie concertul “Gipsy Kings”.
Pe durata show-ului, un comisar ANPC va supraveghea atent modul în care mâncarea este gătită şi servită oaspeţilor.
Autoritatea a decis să verifice berăria în urmă unei sesizări. Și s-au descoperit multe probleme, de la prezenţa gândacilor, până la mâncare expirată şi mobilier deteriorat, în special scaune şi mese destinate clienţilor.
Berăria din Sectorul 1 va rămâne închisă până când toate problemele vor fi remediate, transmit comisarii de la protecția consumatorilor.

