Marcel Ciolacu: Am votat pentru stabilitate, echilibru, echitate socială și pentru pace
Preşedintele PSD, Marcel Ciolacu, candidat la prezidenţiale, a declarat duminică dimineaţa că a votat ”pentru o Românie a cărui președinte să muncească pentru țară și pentru poporul său”.
”Am votat pentru o Românie puternică economic, o Românie cu o voce puternică în lume, pentru o Românie în care românii să aibă un trai decent.”, a declarat Marcel Ciolacu
Am votat pentru victorii, cum a fost aderarea la spațiul Schengen. Am votat pentru stabilitate pentru un echilibru și o echitate socială și de asemenea, nu în ultimul rând, pentru pace. Cu toții ne dorim un trai mai bun și cu toții ne dorim să fim cum suntem noi românii și sunt ferm convins că după această campanie electorală așa vom fi, a adăugat liderul PSD.
Peste 18 milioane de cetăţeni români cu drept de vot sunt aşteptaţi duminică la urne pentru a-şi alege preşedintele, în cele aproape 19.000 de secţii organizate în ţară.

