Zeci de turiști, printre care şi copii, intoxicați cu clor la o piscină din Polonia

28 July 2024, 11:06

21 de oameni au ajuns de la piscină la spital, intoxicaţi cu clor. S-a întâmplat într-un complex de agrement din capitala Poloniei, Varşovia, la una dintre cele mai frecventate piscine.

După ce zeci de oameni – printre care şi mulţi copii – au început să aibă simptome de intoxicare, administratorii piscinei au apelat Serviciul de urgenţă.

Experţii au stabilit că la fundul bazinului, nivelul de clor era de 10 ori mai mare decât limita admisă, iar la suprafaţa apei, de 3 ori mai Mare.

Au fost arestaţi trei angajaţi ai complexului de agrement.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă