Două persoane au murit într-un accident pe autostrada A1, în apropierea orașului Sebeș. Un alt accident s-a produs în Orșova, soldat cu doi morți și doi răniți
Tinerii au fost luați de un prieten, cu mașina, de la aeroportul din Sibiu. În timp ce se îndreptau spre Hunedoara, șoferul a pierdut controlul volanului și a intrat sub un autotren care circula regulamentar pe banda întâi.
Cei doi tineri, care se aflau pe scaunele din dreapta autoturismului, au murit pe loc. Șoferul vinovat a fost transportat cu leziuni la spital.
Pentru că traficul era redus la acea oră, nicio altă mașină nu a fost implicata în accident.
Traficul pe autostradă a fost oprit timp de mai bine de o oră, iar autovehiculele au fost deviate pe DN 7.

