Gabriela Firea: “Am votat pentru toți bucureștenii care vor ca acest oraș să redevină orașul în care vor să trăiască”

Gabriela Firea / Profimedia Images
9 June 2024, 11:51 (actualizat 9 June 2024, 11:52)

Candidatul PSD la Primăria Generală a Capitalei, Gabriela Firea, a declarat la ieșirea de la urne că a votat cu gândul la toți cei care își doresc ca Bucureștiul să devină orașul în care “vor să trăiască, să iubească, să își crească copiii și nepoții, să învețe, să dezvolte, să prospere”.

“Am votat cu gândul la toți tinerii din București. De asemenea, la seniorii capitalei noastre, la copii și la adulți, la persoane sănătoase care vor să facă prevenție, dar și la persoane cu dizabilități. Am votat cu gândul la oamenii care vor să aibă din nou parcurile curate, care vor să vadă că pe șantiere se lucrează și că sunt rezultate în ceea ce privește fluența în trafic, problema termoficării, a siguranței în școli și a luptei reale împotriva drogurilor. Am votat pentru ca în administrație să lucreze oameni de dimineață până seara, găsind soluții, având o echipă, având o susținere, comunicând și fiind transparenți, pentru oameni care nu se plâng, care nu dau vina pe ceilalți, care nu se încuie în birou. (…) Am votat pentru toți bucureștenii care vor ca acest oraș să redevină orașul în care vor să trăiască, să iubească, să își crească copiii și nepoții, să învețe, să dezvolte, să prospere”, a precizat Gabriela Firea.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite