Anghel Iordănescu va fi din nou selecţionerul Generaţiei de Aur, dar nu mai face echipa

24 May 2024, 10:10 (actualizat 24 May 2024, 10:13)

Anghel Iordănescu va fi din nou selecţionerul Generaţiei de Aur la meciul de sâmbătă, de pe Arena Naţională, dar nu mai face echipa. “Tot timpul se supără cineva pe mine că nu-l bag în primul 11, așa că îi las să se bată pe tricouri în vestiar”, glumeşte selecționerul.

Dacă până acum s-au antrenat doar cu secundul Balint, jucătorii generației de Aur au fost supravegheați în premieră de pe bancă de Anghel Iordănescu și de Țiți Dumitriu.

Anghel Iordănescu: Primul 11, le-am și spus că nu mă mai interesează, că rândul trecut s-au supărat pe mine. Toți au vrut să joace. Acum, îi las în cabină să se bată. Nu vreau să mă cert cu ei. Mai am puțin de trăit și vreau să rămân prieten cu ei.

După ani de zile, Puiu Iordănescu a aflat și câteva secrete ale jucătorilor pe care i-a antrenat. Mai scump la vedere, pentru că trăiește de peste 30 ani în Spania, Filipescu a fost și el joi la Arena Națională, ca să-și vadă foștii colegi la antrenament. Filipescu nu crede că e potrivită comparația între el și actualul fundaș al naționalei și al lui Tottenham, Drăgușin.

Două baloane de aur, Rivaldo și Stoicikov, și un antrenor de talie mondială, Mourinho, și-au anunțat, printre alte vedete de talie mondială, prezența la meciul de adio al ”Generației de Aur”.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite