Israelienii cer Guvernului să încheie un acord cu Hamas astfel încât ostaticii să fie eliberaţi. Mii de oameni, în stradă

Israelienii cer Guvernului să încheie un acord cu Hamas
Israelienii cer Guvernului să încheie un acord cu Hamas
11 February 2024, 10:45

Mii de israelieni au ieşit în stradă, aseară, pentru a cere Guvernului să încheie un acord cu Hamas astfel încât, ostaticii să fie eliberaţi.

Familiile celor aflaţi în mâinile teroriştilor, în Fâşia Gaza, îl acuză pe premierul Benjamin Netanyahu că a subminat negocierile.

Citeşte şi „Ne este frică. Unde să mergem? Suntem atât de îngrijorați”. Armata israeliană a lovit Rafah. Egiptul a avertizat că nu va permite transferul unui număr mare de palestinieni peste graniță

Rudele ostaticilor sunt convinse că un acord i-ar putea aduce acasă imediat.

Citeşte şi O fetiţă de şase ani din Gaza, dată dispărută după ce mașina familiei a fost atacată, a fost găsită moartă

Protestatarii au cerut demisia Guvernului şi organizarea de noi alegeri.

Citeşte şi Israelul spune că a găsit un tunel Hamas care trece pe sub sediul principal al ONU în Fâşia Gaza

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite