Israelienii cer Guvernului să încheie un acord cu Hamas astfel încât ostaticii să fie eliberaţi. Mii de oameni, în stradă
Mii de israelieni au ieşit în stradă, aseară, pentru a cere Guvernului să încheie un acord cu Hamas astfel încât, ostaticii să fie eliberaţi.
Familiile celor aflaţi în mâinile teroriştilor, în Fâşia Gaza, îl acuză pe premierul Benjamin Netanyahu că a subminat negocierile.
Rudele ostaticilor sunt convinse că un acord i-ar putea aduce acasă imediat.
Protestatarii au cerut demisia Guvernului şi organizarea de noi alegeri.
Citeşte şi Israelul spune că a găsit un tunel Hamas care trece pe sub sediul principal al ONU în Fâşia Gaza

