Căutările a doi pescari dispăruți pe 7 ianuarie în lacul Siutghiol au fost reluate. Echipele de intervenție fac verificări
Căutări reluate la Constanța, pe urmele celor doi pescari dispăruți pe 7 ianuarie în Lacul Siutghiol. Echipele de intervenție ale ISU Drobrogea fac verificări pe suprafața apei cu ajutorul unei ambarcațiuni, alături de 5 militari specializați în acțiuni de salvare pe apă, și două ambulanțe.
Polițiști din orașul Ovidiu au fost sesizați pe 7 ianuarie că două persoane au ieșit cu barca pe lacul Siutghiol.
Anchetatorii au stabilit că la bordul ambarcațiunii se aflau doi bărbați, de 29 de ani, respectiv 21 de ani, care ulterior nu au mai fost văzuți revenind la mal.
De săptămâna trecută, autoritățile au organizat inițial mai multe operațiuni de căutare însă acțiunile au fost oprite din cauza condițiilor meteorologice.

