9.000 de KM la volanul unui ARO

5 February 2025, 08:49 (actualizat 5 February 2025, 08:56)

Cinci pasionați de autoturisme ARO au călătorit prin 12 ţări, cu maşinile lor, trei săptămâni, peste 9.000 de kilometri până la Nordkapp, în Norvegia, considerat cel mai nordic punct al Europei.

Membrii Asociaţiei NapocARO au văzut peisaje impresionate, au înfruntat temperaturi extrem de mici şi au rămas cu o experiență unică.

Scopul călătoriei a fost de a arăta fiabilitatea maşinilor ARO, care i-au impresionat pe străini şi au trezit nostalgii românilor stabiliți peste hotare.

Asociația NapocARO numără aproximativ 15.000 de membri, iar la finalul lunii iunie, la Cluj vă avea loc o expoziție dedicată pasionaților de mașini ARO.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite