18 decembrie 1989, o nouă zi însângerată la Timișoara. S-a cântat “Deșteaptă-te române”, iar comuniștii au vrut să șteargă urmele masacrului

În urmă cu 36 de ani, pe 18 decembrie 1989, timişorenii îşi plângeau morţii, răniţii şi arestaţii.