100 de oameni au murit din cauza gripei

14 March 2018, 13:24

Institutul Naţional de Sănătate Publică anunţă că aproape 1.200 de oameni au fost diagnosticaţi cu gripă. Cele mai multe victime sunt din Bucureşti, Iaşi şi Constanţa. Pericolul gripei se va menţine până luna viitoare, avertizează medicii.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite