Zi de doliu la Timișoara. La 17 decembrie 1989 au căzut primii eroi ai Revoluției

Zi de doliu astăzi la Timișoara, în memoria celor care și-au pierdut viața în baia de sânge cu care comunismul a încercat pentru ultimă dată să înăbușe revolta celor pregătiți să plătească pentru libertate. 17 decembrie 1989 este ziua în care au căzut primii eroi ai Revoluției.