Zi de doliu la Timișoara. La 17 decembrie 1989 au căzut primii eroi ai Revoluției
Zi de doliu astăzi la Timișoara, în memoria celor care și-au pierdut viața în baia de sânge cu care comunismul a încercat pentru ultimă dată să înăbușe revolta celor pregătiți să plătească pentru libertate. 17 decembrie 1989 este ziua în care au căzut primii eroi ai Revoluției.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed