Zece deputați de la USR, PNL, AUR și UDMR s-au înscris într-un nou partid. Plenul Camerei a luat act de solicitarea lor

Plenul Camerei a luat act de solicitarea a 10 deputaţi privind apartenenţa la partidul Dreptate şi Respect în Europa Pentru Toţi (DREPT), aceasta fiind depusă anterior la Secretariatul General al forului legislativ.