Victimele Holocaustului din România au fost comemorate printr-un eveniment special la București

Victimele Holocaustului din România au fost comemorate printr-un eveniment special la București, pentru a ne aminti despre experiența tragică prin care au trecut evreii din țara noastră după decizia autorităților române de a face o purificare etnică în anii 40.