Un român a încercat să fure un tren dintr-o localitate din Austria. Bărbatul a fost reţinut
Incident bizar într-o gară dintr-un mic oraş austriac. Un român de 37 de ani a încercat să fure un tren din localitatea Sfântul Valentin.
A forţat intrarea în cabina conducătorului dar a fost imobilizat la timp, până să pună locomotiva în mişcare.
În altercaţia cu forţele de ordine, românul a rănit o poliţistă.
În cele din urmă, bărbatul a fost reţinut şi dus la secţie.

