Un român a încercat să fure un tren dintr-o localitate din Austria. Bărbatul a fost reţinut

26 ianuarie 2026, 20:22 (actualizat 26 ianuarie 2026, 21:23)

Incident bizar într-o gară dintr-un mic oraş austriac. Un român de 37 de ani a încercat să fure un tren din localitatea Sfântul Valentin.

A forţat intrarea în cabina conducătorului dar a fost imobilizat la timp, până să pună locomotiva în mişcare.

În altercaţia cu forţele de ordine, românul a rănit o poliţistă.

În cele din urmă, bărbatul a fost reţinut şi dus la secţie.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite