Un proiectil a lovit lângă centrala nucleară Bushehr din Iran. O persoană a murit
Un proiectil a lovit perimetrul centralei nucleare Bushehr din Iran în această dimineață, ucigând o persoană, potrivit agenției media de stat iraniane Tasnim.
Proiectul a deteriorat o clădire din apropierea centralei electrice, ucigând un membru al personalului de securitate, a declarat agenţia Tasnim.
Este a patra oară când situl este vizat de la începutul războiului.
Proiectilele au lovit zona din jurul centralei nucleare Bushehr de mai multe ori în această lună, au declarat anterior autoritățile iraniene.
Este singura centrală nucleară funcțională din Iran.

