Un inspector al ANAF din București, prins de când primea 3.000 de lei de la administratorul unei firme

24 October 2025, 18:52 (actualizat 24 October 2025, 18:53)

Un inspector al ANAF din București a fost prins de procurorii anticorupţie când primea 3.000 de lei de la administratorul unei firme.

Potrivit DNA angajatul lucra la Direcția Regională Antifraudă si a efectuat un control  la o societate comercială în perioada septembrie – octombrie 2025.

În urma verificărilor, ar fi descoperit mai multe nereguli.  Ulterior, el i-ar fi cerut 3000 de lei administratorului firmei pentru a nu-l sancţiona şi pentru a nu continua controalele.

Inspectorul antifraudă a fost plasat sub control judiciar şi are interdicţia de a-şi mai exercita funcţia.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite