Un inspector al ANAF din București, prins de când primea 3.000 de lei de la administratorul unei firme
Un inspector al ANAF din București a fost prins de procurorii anticorupţie când primea 3.000 de lei de la administratorul unei firme.
Potrivit DNA angajatul lucra la Direcția Regională Antifraudă si a efectuat un control la o societate comercială în perioada septembrie – octombrie 2025.
În urma verificărilor, ar fi descoperit mai multe nereguli. Ulterior, el i-ar fi cerut 3000 de lei administratorului firmei pentru a nu-l sancţiona şi pentru a nu continua controalele.
Inspectorul antifraudă a fost plasat sub control judiciar şi are interdicţia de a-şi mai exercita funcţia.

