Un cinematograf din Paris a rulat filmul animat “Doamna și vagabondul”, pentru 18 căței și stăpânii lor
Un mic cinematograf din Paris a devenit, pentru câteva ore, locul în care şi cățeii au fost invitaţi să vadă un film. Este vorba despre desenul animat Doamna și vagabondul, realizat de Walt Disney în 1955. Cei 18 câini au participat alături de stăpânii lor la vizionarea comediei romantice.
Cățeii și stăpânii lor au venit rând pe rând la cinematograful din Paris. Fiecare cățel a încercat să ocupe un loc cât mai comod, chiar dacă pentru unii, scările au fost o provocare. După câteva minute de acomodare cu sala și colegii de rând, luminile s-au stins și pe ecran a început să ruleze capodopera “Doamna și vagabondul”.
Stăpânii cățeilor au spus că au fost încântați să asiste la spectacol alături de animalele lor de companie.
Este desenul animat favorit şi acesta este motivul pentru care am avut o pasiune pentru câini de când eram mică. Aşadar, s-a închis un cerc.
Cred că este minunat, pentru că iubesc cinematograful. Este adevărat că este un pic frustrant să nu îl pot lua pe Buddy cu mine. A fost o ocazie şi este un film care încă este simbolic pentru iubitorii de câini.
Directorul cinematografului are de gând să programeze și alte sesiunie de vizionare a unor filme la care să participe și animalele de companie.

