Un centru de bătrâni care funcţiona ilegal în județul Argeș a fost descoperit de polițiști

5 January 2024, 14:26

În imobilul din Leordeni, Argeș, erau cazate 16 persoane vârstnice. Acestea erau închesuite în 4 dintre încăperile clădirii şi trăiau în condiţii mizere.

Polițiștii au aflat că de administrarea activităţii se ocupă un bărbat de 66 de ani.

Ei au deschis un dosar penal pentru exercitarea fără drept a unei profesii sau activităţi pentru care legea cere autorizaţie ori exercitarea acestora în alte condiţii decât cele legale.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite

Cele mai citite pe aceeași temă