Un autoturism a explodat în Capitală, după ce fusese alimentat cu GPL

10 February 2024, 08:44

Un autoturism s-a transformat azi-noapte în scrum la câteva sute de metri de o staţie de combustibil din Capitală.

Incidentul s-a petrecut în zona Preciziei, din sectorul 6. Autoturismul funcționa pe GPL şi, după ce a alimentat, la aproximativ 200 de metri de la ieșirea din staţia Peco a explodat.

După deflagraţie, autoturismul a luat foc. Șoferul a reușit să iasă din masină și a scăpat cu arsuri superficiale. Pompierii au ajuns rapid la fața locului, însă mașina a ars în totalitate.

Este posibil ca incendiul să fi fost provocat de scăpările gaze ale instalației GPL.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite