Un an de când în România a fost instituită starea de urgență din cauza noului coronavirus. Pregătiri pentru a face față celui de-al treilea val. Cîțu: “Resursele sunt acolo, dar trebuie doar să ne concentrăm”

16 March 2021, 14:58

“Suntem deja în valul 3 și aici vom apela la toți medicii și tot personalul responsabil din domeniul sănătății să fie atenți, să-și aducă aminte că am trecut împreună anul trecut printr-o perioadă mult mai dificilă (…) am trecut prin perioade dure anul trecut, vom face față și de data aceasta”, a declarat premierul Florin Cîțu.

“Resursele sunt acolo, dar trebuie doar să ne concentrăm”, a adăugat șeful executivului.

“În fiecare zi avem câte un oraș nou care trece peste acel prag de 3 la mie și, dacă vrem să păstrăm economia deschisă, depinde doar de noi”, a subliniat Florin Cîțu.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite