Tudose: Transferul contribuțiilor către angajat se va face prin ordonanță. Ședința de Guvern va fi miercuri
Întrebat dacă vor fi trecute contribuțiile de la angajator la angajat, premierul Tudose a răspuns: “Da”.
Întrebat, de asemenea, dacă acest transfer se va face prin ordonanță de urgență premierul a răspuns: “Da, prin ordonanță”.
El a adăugat că ședința de Guvern va fi miercuri.

