Donald Trump este “mulțumit” de progresul discuțiilor cu Ucraina de la Geneva, spune Rubio, care salută “progrese extraordinare”. Zelenski: Pacea trebuie să fie demnă

Toți ochii au fost duminică pe negocierile de la Geneva unde o delegație americană a discutat cu partea ucraineană planul de pace propus de adminstrația Trump. Șefii celor două delegații au afirmat că negocierile au înregistrat progrese semnificative. Marco Rubio a precizat însă că nu acesta este finalul pentru că, în ecuaţie mai e şi Rusia.