Trump a anunţat că va amâna reuniunea G-7 pentru la toamnă
Trump şi-a motivat decizia prin efectele pandemiei, dar zilele trecute diferiţi lideri europeni au pus sub semnul întrebării participarea. Cancelarul Angela Merkel a anunţat că nu va lua parte la summit din cauza pandemiei, iar preşedintele Franţei a declarat că va merge la Washington doar dacă vin toţi liderii. Donald Trump şi-a exprimat şi părerea că, în toamnă, ar trebui să ia parte la reuniunea G-7 şi şefii de stat sau de Guvern din Rusia, Australia, India şi Coreea de Sud.

