Trei tineri, loviți de o mașină în timp ce traversau pe o trecere de pietoni, în județul Cluj. Șoferul consumase alcool înainte de a se urca la volan
Trei tineri au fost acroșați de o mașină, aseară, pe un drum național din județul Cluj. Două fete și un băiat, cu vârste între 17 și 22 de ani, au fost loviți în timp ce traversau pe o trecere de pietoni.
Unul dintre ei a fost aruncat într-un vehicul care circula din sensul opus. Cei 3 tineri au fost răniți și transportați la spital.
Când șoferul vinovat a fost verificat, polițiștii au descoperit că a consumat alcool înainte de a se urca la volan.
Etilotestul arăta o concentrație de 0,33 alcool pur în aerul expirat. Cu puțin timp înainte, foarte aproape de acest accident, două mașini s-au ciocnit în localitatea Bologa, iar unul dintre șoferi a rămas încarcerat.
Pompierii au reușit să îl scoată dintre fiare și a fost dus la spital.

