Trei pescari care prindeau pește la copcă au căzut în râul Siret. Operațiune de urgență salvatoare

2 March 2025, 13:48

Intervenţie dificilă a pompierilor pe râul Siret, judeţul Botoșani.

Trei pescari care prindeau peşte la copcă au căzut în apă. Gheața s-a rupt sub greutatea lor.

Cu bărci pneumatice, pompierii au reușit să ajungă la timp la ei și să îi scoată din apă.

Bărbații aveau hipotermie, dar au fost stabilizați de echipa de medici care aștepta pe mal. Au fost transportați la spital și sunt în afara pericolului.

Urmărește-ne pe Google News

Ultima Oră

Cele mai citite