Trei morți într-un incendiu puternic dintr-o suburbie a Budapestei
Trei oameni au murit și peste 20 au fost răniţi, după ce un incendiu a izbucnit în această dimineață într-o clădire dintr-o suburbie a oraşului Budapesta.
Potrivit autoritățillor din Ungaria, doi bărbați și o femeie au fost gășiți sub acoperișul prăbușit al clădirii cu două etaje, folosită ca hotel pentru muncitori.
Trei răniţi, aflaţi în stare gravă, au fost transportaţi la spitale din capitală.
Pompierii, cu sprijinul a zeci de paramedici și vehicule de intervenție, au reușit să stingă flăcările și să evacueze supraviețuitorii.
În clădire au fost găsite mai multe butelii cu gaz, spun autorităţile. O anchetă este în curs pentru a stabili cauzele tragediei.

