Tragedie în Gorj. Un muncitor a murit după ce a fost prins sub un mal de pământ
Tragedie aseară în Gorj. Un muncitor a murit după ce a fost prins sub un mal de pământ. Bărbatul de 58 de ani lucra pe un şantier când malul unei gropi de 6 metri adâncime s-a surpat şi l-a acoperit complet. La faţa locului au intervenit mai multe echipaje ISU.
16 pompieri cu 5 utilaje s-au luptat timp de două ore să îl scoată pe muncitor la suprafaţă. Intervenţia a fost grea din cauza terenului greu accesibil, iar militarii au folosit inclusiv buldozere.
În final, au scos trupul muncitorului la suprafaţă, dar medicii nu au putut face nimic pentru acesta.
Cei de la ITM au deschis o anchetă şi vor stabili dacă este vorba despre un accident de muncă.

