România se topeşte sub o cupolă de foc! Toată țara intră sub cod roșu sau portocaliu de caniculă. În Capitală, temperatura resimţită la orele prânzului a ajuns la 43 de grade Celsius. Sunt temperaturi extreme foarte periculoase pentru sănătate. Dar, în ciuda recomandărilor medicilor, mai ales bătrânii ies din case pentru cumpărături sau pentru câte un colț umbros în parc.
Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
Copy and paste this code into your site to embed