Ziua Morţilor
Cimitirele s-au umplut de lumină miercuri seara, în mai multe orașe din țară, de Ziua Morților. La Timișoara, mii de oameni au mers cu evlavie la mormintele apropiaților și le-au dus flori, candele și coroane. Iar la Cluj-Napoca, în cimitirul Central, sute de persoane au asistat la un concert.
- 1
- 2

