După întâlnirile cu președintele Nicușor Dan și cu premierul Ilie Bolojan, Volodimir Zelenski a plecat joi seară spre Fetești, la Centrul pentru pregătirea piloților de F16 din Baza 86 Aeriană. Acolo se antrenează militari ucraineni pentru a putea zbura pe aeronave F16.
Potrivit unor surse oficiale, Volodimir Zelenski va veni la București săptămâna viitoare. Este prima vizită în țara noastră de la începutul războiului.