vot viorica dăncilă
Politicienii au fost printre primii care au ieșit astăzi la vot, la referendumul pentru redefinirea familiei în Constituție. Și-au exprimat deschis opiniile și speranța că votul va decurge în liniște. Liviu Dragnea și Traian Băsescu au avut și ceva surprize neplăcute în secțiile de votare, în timp ce ministrul Olguța Vasilescu și șeful Comisiei parlamentare de supraveghere a SRI, Claudiu Manda, au votat împreună la Craiova. Patriarhul Daniel a fost, de asemenea, printre primii la vot.

