Nereguli în gestionarea cazului elevului abuzat sexual. Directoarea școlii ”Nicolae Titulescu” și-a dat demisia
Directoarea Școlii Nicolae Titulescu a demisionat, în urma acuzațiilor că a mușamalizat cazul elevului care ar fi fost abuzat sexual de două ori. Ministrul Educației, Ligia Deca, a trimis astăzi Corpul de Control al ministerului pentru verificări la Școala Nicolae Titulescu, dar și la Inspectoratul Școlar. Asta după ce raportul preliminar al Inspectoratului a sesizat o serie de abateri, a adăugat ministrul.
5 March 2024, 12:14 (actualizat 5 March 2024, 19:39)