vizita spitale
Doar 20 la sută dintre spitalele evaluate au fost acreditate. Restul fie au fost respinse, fie au termen până la sfârșitul anului să-și remedieze problemele. Cele mai grave țin de condițiile oferite pacienților, calitatea actului medical și lipsa de personal, nereguli pe care le-a sesizat și ministrul Sănătății, după câteva vizite inopinate la diferite spitale din țară.

