Anchetă la Spitalul ”Sf. Pantelimon” din Capitală. Val de morți suspecte în secția ATI

Este anchetă la Spitalul Sfântul Pantelimon din Capitală, după ce conducerea a primit sesizări de la o asistentă. Aceasta susţine că în secția de Anestezie Terapie Intensivă a spitalului, 20 de pacienți ar fi murit în doar 3 zile, prin administrarea incorectă a unui medicament. Ministerul Sănătăţii a decis să trimită Corpul de Control la unitatea medicală.

Ultima Oră

Cele mai citite