Noapte de coșmar pentru doi tineri din București care erau campați pe Valea Cerbului din Bușteni. Un urs în căutare de hrană le-a sfâșiat cortul și l-a rănit la braț pe unul dintre ei. Strigătele oamenilor l-au speriat pe animal și i-au salvat pe cei doi tineri. Ei și-au abandonat cortul și au spus că nu se vor mai întoarce niciodată în acel camping.
Mai mulţi urşi şi o vulpe au dat năvală la tomberoane în zona de campare de pe Valea Cerbului. Animalele înfometate nu au ţinut cont de prezenţa oamenilor şi au căutat de mâncare.