vaccinarea guvernului
Vicepremierii Dan Barna şi Kelemen Hunor şi membrii Guvernului sunt vaccinaţi miercuri împotriva COVID. Miniștrii au făcut declarații după vaccinare. Cei mai mulți dintre ei au subliniat că vaccinul este singura soluție pentru ieșirea din pandemie și au dat asigurări că imunizarea nu este periculoasă.

