Malarie severă, depistată în cazul unor români care au călătorit recent în Zanzibar. Medicii trag un semnal de alarmă

Semnal de alarmă al medicilor, îngrijorați de apariția unor cazuri de malarie severă la români care au călătorit recent în Zanzibar. Infecționiștii fac apel la cei care merg în astfel de zone turistice să se informeze la cabinetele medicale specializate despre metodele prin care pot preveni îmbolnăvirea.

Ultima Oră

Cele mai citite